فناوری

اتومبیل بدون چرخ ، آینده ی پیشبینی شده ی خودروها

شاید شما شاهد فیلم های سینمایی ازآینده و سرنوشت تکنولوژی اتومبیل های بدون چرخ و ضد جاذبه بوده اید.

با فناوری های پیش بینی شده ی آینده در سایت دید بهتر شما را همراهی می کنیم.

اتومبیل پرنده در حال ساخت

اتومبیل بدون چرخ فولکس واگن
اتومبیل بدون چرخ فولکس واگن

شرکت فولکس واگن به تازگی اعلام کرده که در حال ایجاد اتومبیل بدون چرخ یا همان اتومبیل پرنده می باشد. این تکنولوژی که از قوانین تسلا و ضد جاذبه استفاده میکند میتواند تحول عظیمی را در صنعت خودرو سازی حتی در هواپیما و سایر وسیله های نقلیه ایجاد کند. در این تکنولوژی که به زودی شاهد آن در دهه ی آینده خواهیم بود تحول شگرفی را در حمل ونقل های داخلی و خارجی بوجود خواهد آورد. گفتنی است که حتی ناسا هم حوص جت های فضایی که با فناوری تسلا از سطح زمین بلند میشوند، کرده است و نیازی به موشک ساپورت پرتاب کننده ندارد. اگر شرکت فولکس واگن بتواند این عملیات علمی را پشت سر بگذراند مسیر فناوری را به کلی متحول خواهد کرد. این تکنولوژی که از فرآیند غلبه بر قطب های مغناطیسی بهره می برد بر این میدان اثر گذاشته و طبق قانون سوم نیوتون مجموع نیروها و برآورد ها برابر شده و جسم در هوا معلق خواهد ماند. ولی مسئله و مشکلی که درباره این پروژه مطرح است منبع تغذیه الکتریکی و برق مورد نیاز برای راه اندازی این اتومبیل می باشد.

منبع تغذیه ی اتومبیل پرنده

منبع تغذیه ی این اتومبیل باید قدرتمند باشد یعنی:

در واقع به یک منبع اتمی و رآکتوری در مقیاس کوچکی نیاز دارد.

این منبع باید بتواند بر میدان مغناطیسی غلبه کند. در غیر این صورت قانون تسلا مبنی ضد جاذبه محقق نخواهد شد. مسئله دیگر این است که آیا انرژی تولید شده برای این کار چه تاثیری برای سلامت انسان دارد؟ آیا به این پروژه به دید تخیل باید نگریست یا حقیقت؟ آیا این رویداد را زمان مشخص خواهد کرد؟ و در دهه ی آینده آیا شاهد اتومبیل های پرنده خواهیم بود؟ این ها سوالاتی است که حول محور این پروژه می چرخد.

استفاده از تکنولوژی رانش مغناطیسی

تکنولوژی رانش مغناطیسی از زیر مجموعه ی قوانین تسلا تبعیت میکند

در صنایع مختلفی کاربرد دارد از جمله:

رانش مغناطیسی در صنعت نظامی و پرتاب موشک نقش به سزایی دارد که بوسیله آن میتوان انرژی مغناطیسی حاصل از برق قدرتی رابه انرژی مکانیکی برای پرتاب موشک استفاده میکنند. همچنین در صنعت لکوموتیو رانی و دریانوردی و… مورد استفاده قرار میگیرد. رانش مغناطیسی نیز میتواند کلید حل مسئله ضد جاذبه باشد و شاید این کشف تاثیری بزرگی در ساخت اتومبیل پرنده داشته باشد.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا