خارجیسینما

تحلیلی بر فیلم مردان ایکس : ققنوس تاریکی ۲۰۱۹ – X man : Dark Phoenix

در فیلم مردان ایکس ۲۰۱۹ ( ققنوس تاریکی ) همانند فیلم انتقام جویان ۴ پای فضاییان شرور به زمین باز میشود.

این شباهت فیلم های هالیوودی در نشان دادن وجود موجودات فضایی و سعی به تسخیر زمین توسط آنها چیست؟

با سایت دید بهتر همراه باشید تا به بررسی فیلم مردان ایکس ۲۰۱۹ ( ققنوس تاریکی ) با شما بپردازیم.

در بررسی تاریخچه ی هالیوود به فیلم های زیادی با موضوع موجودات فضایی و سعی بر تسخیر زمین توسط آنان به چشم میخورد. تعریف و شناساندن موجوداتی که هیچ سند محکمی از ارائه ی شواهد دالّ بر موجودیت آنها نیست روال معمول فیلم های هالیوودی میباشد. که به این مورد از داستان کاری نداریم و به موضوع اصلی مان برگردیم، در این فیلم دو مدل زندگی برای شخصیت های مارول مردان ایکس در نظر گرفته شده است. دسته ی اول ابر قهرمانان زمین که تحت آموزش های پروفسور چارلز فرانسیس اگزاویه موجبات رضایت مردمان عادی را فراهم میکند که دیگر کسی به چشم بد به ایکس من ها نگاه نکند. دسته ی دوم مردان ایکس بی طرف به رهبری اریک ماگنوس لِنشِر گوشه ای از زمین را برای زندگی خود بگزیده و آرام و بی سروصدا به زندگی خود ادامه میدهند.

ققنوس تاریکی در فیلم مردان ایکس

جین گری شخصیت ایکس مورد علاقه ی پروفسور چارلز با سایر مردان ایکس به ماموریت نجات فضانوردان میروند.

سفینه ی فضایی با یک سحابی به رنگ سرخ روبرو گشته و دچار مشکل شده است. رئیس جمهور ایالات متحده به پروفسور زنگ میزند و از وی طبق عادات درخواست کمک میکند. مردان ایکس آماده حرکت شده و خود را به محل میرسانند. در طی عملیات یک نفر بازمانده باعث میشود جین گری و کرت دوباره به سفینه ی خراب سر بزنند. سحابی نزدیک به سفینه شده و در این حین وارد بدن جین میشود. از این به بعد است که داستان قسمت سوم مردان ایکس شروع میشود.

ققنوس تاریکی بر میخیزد

سحابی سرخ وارد شده در وجود جین موجب میشود خشم و فقدان در وی نمایان شود.

ققنوس تاریکی بر میخیزد
ققنوس تاریکی بر میخیزد

این انرژی کم کم در مغز وی اثر کرده و گذشته ای که پروفسور ایکس آن را در مغز جین مهر و موم کرده بود را باز میکند. از این به بعد است که جین احساس فقدان در وجودش میکند. مادری که باعث مرگش شده بود و پدری که او را ترد کرده بود باعث خشم وی شده و از پروفسور به خاطر این پنهان کاری دلگیر شده و در مقابلش موضع میگیرد و در این حین ریون جان خود را از دست میدهد. در این میان زنی به نام اسمیت وارد ذهن جین گری شده و با توجه به توانایی های جین میخواهد از او دریچه ای برای بوجود آوردن دنیای خود بر روی زمین استفاده کند. مرگ ریون باعث خشم بیست و اریک لنشر میشود و آنها در پی انتقام از جین هستند که چارلز اجازه ی اینکار را به آنها نمیدهد.

این کشمکش بین تیم چارلز و اریک آخرش به علت دشمن مشترک اسمیت به صلح ختم میشود.

اتحاد مردان ایکس علیه تاریکی

اکنون داستان به جایی رسیده است که جین را از باید دست این موجودات فضایی نجات دهند.

ولی این جین است که آنها را از دست موجودات فضایی نجات میدهد و در مقابل این موجودات برای حفاظت از زمین، می ایستد. ولی آیا این پایان جین خواهد بود یا آغازی برای تبدیل شدن به فوق ابر قهرمان؟ شاید کمپانی مارول قسمت دیگری برای داستان ققنوس تاریکی و شخصیت های مارول در نظر گرفته است. باید منتظر ادامه ی این داستان شد…

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا