سینما

تحلیل و بررسی فیلم سینمایی جان ویک ۳ ( john Wick 3 )

آنچه باید درباره ی تحلیل و بررسی فیلم جان ویک ۳ باید دانست، نگاه موعود ستیزی به این فیلم است.

در این فیلم، به وضوح میتوان دید که چگونه لژ های ماسونی جهان را مکانهایی به نام هتل اداره میکنند.

این مکانها جای خوبی برای همنشینی ثروتمندان فراماسونری میباشد. برای ادامه ی تحلیل با سایت دید بهتر همراه باشید.

در فیلم جان ویک ۳ شخصی به نام John Wick با توجه به قسمت های قبلی در پی آرامش برای یادبود همسرش بود که به علت گذشته ی ویران وی ، این کار غیر ممکن به نظر میرسید. به علت عضویت وی در فرقه ی ماسون پیامد هایی که تحت عنوان نشان گریبان گیر افراد میشد که جان ویک از این قاعده مستثنی نبود. این فیلم به کارگردانی چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) با بیشترین صحنه های اکشن در تاریخ سینمای جهان است طوری که فیلم های جیمز باند هم به گرد این نمیرسد. التهاب در فیلم جان ویک ۳ آنقدر زیاد است که نمیتوان حتی یک صحنه ی آن را از دست داد. در قسمت سوم از این فیلم جان ویک به دنبال فرصتی دوباره برای برگشتن به زندگی است. ولی انجمن عالی اجازه و مجال این کار را نمیدهند حال بر میگردیم به اصل پنهان ماجرای این فیلم. شخصی به نام اِلدَر که یک عرب است یا سبک زندگی اعراب بادیه نشین را دارد. این شخص در بیابان برهوتی پنهان است که برای دیدن آن نمیتوان توفیق پیدا کرد مگر اینکه خودش بخواهد ملاقات کند.

چه توطئه ای پشت این فیلم پر ماجرا و پر هیجان پنهان شده است؟

این شخص عرب که دنیا به دست او اداره میشود کیست؟

رئیس فرقه ی ماسونی در فیلم جان ویک ۳

رئیس فرقه ی ماسونی در فیلم جان ویک 3 اِلدَر
رئیس فرقه ی ماسونی در فیلم جان ویک ۳ – اِلدَر

این شخص رئیس فرقه ی انجمن عالی است و تصمیمات بزرگ برای این فرقه ی فراماسانری از این شخص گرفته میشود. ولی مسئله ای که به صورت بسته یندی شده و پنهان به خورد مخاطب فیلم داده میشود. اولاََ شخصیت این رئیس و نحوه ی ارتباط با وی است که شباهت زیادی موعود شیعیان دارد. دوماََ این شخصیت در راس فرقه به عنوان یک جانی و رئیس قاتلین به تصویر کشیده اند و آداب و رسوم آنها همانند فرقه ی ماسون است. این خلط دو مورد بهمدیگر برای تشویش اذهان و نقشه های خصمانه ی هالیوود به خصوص در دهه های آخر است. فردی که به اسم اِلدَر که هم قافیه با حِیدَر یک اسم اتفاقی نیست و این اسم بیشترین بازخورد را در شخصیت های منفی و شرور فیلم های هالیوودی دارد.

موعود ستیزی هالیوودی

موعود ستیزی هالیوود و به تصویر کشیدن آخرالزمانی به رهبری دجال، از آغاز تشکیل آن بوده است.

به عنوان نمونه فیلم کنستانتین که اشاره به موجودات ماورایی و ظهور لوسیفر دارد.

و یا فیلم های دیگر که محتوای ضد شیعه و موعود دارد…

بر اساس فیلم های ساخته شده ی هالیوودی از سال ۲۰۱۰ به بعد، بیشترین کانون توجه به سمت جهان تشیع و اعتقادات آن بوده است، برای مثال در مجموعه فیلم های مارول که هایدارا (در زبان عبری یعنی حیدریون) و در فیلم یک فرقه ی شروراست، یا در فیلم و مجموعه بازی های Assassins  که اشاره به حسن صباح شیعه و کشتار مخفیانه کشیک های رده بالای مسیحیان توسط وی، توسط هالیوود به تصویر کشیده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

یک نظر

  1. سلام دوست عزیز
    این درست هست که فیلم John Wick chapter 3 parabellum مفاهیم فلسفی عمیقی رو حمل می‌کند که بعضا با عقاید دینی ما بر یک طریق نیست، حرف شما درست، ولی باید این موضوع بیشتر بررسی شه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا