خارجیسینما

آیا رابرت داونی جونیور از دنیای مرد آهنی خداحافظی کرد؟

فیلم انتقام جویان ۴ جنگ نهایی ( Avengers EndGame ) مرد آهنی ( تونی استارک )درجدال با تانوس مجبوربه فدا کردن جانش شد.

در سایت دید بهتر با شما مخاطبان عزیز این موضوع را تحلیل میکنیم.

آیا امیدی برای بازگشت مرد آهنی است؟

پایان مرد آهنی
پایان مرد آهنی

بازگشت مرد آهنی در حاله ای از ابهام است. احتمالات فراوانی برای این در نظر گرفته شده است. عده ای از منتقدین سینمای جهان بر این باورند که در سکانس دورهمی انتقام جویان کنار دریاچه برای یاد بود تونی استارک ، یک جوانی به اسم هارلی که در مرد آهنی ۳ پسر بچه ی کوچکی بود که به تونی کمک کرد، در تصویر نمایان شد. این ظاهر شدن یهویی آن هم در چنین صحنه ای حساس که فقط جای انتقام جویان است به این مفهوم است که راه تونی استارک را این پسر جوان ادامه خواهد داد. عده ای دیگر میگویند شاید به وسیله ی تونل زمان یک زمان کوتاهی عقب بروند و تونی را برگردانند که این احتمال ضعیف است چون دیگر رابرت داونی جونیور پا به سن گذاشته و جای خود را به نیروی جوانی بدهد بهتر است. عده ی کمی هم بر این باورند که دخترش جای تونی استارک را می گیرد ولی اینهم قابل رد است زیرا دخترش بهتر است جای مادرش را که او هم یک زن آهنی است بگیرد و هنوز سن کمی دارد و فرصت برای زن آهنی شدن برای دختر تونی زیاد است.

تونی استارک و دکتر استیون استرنج

اختلاط دو متفکر و مغز بزرگ فیلم های مارول در نوع خود جالب بود

تونی استارک و استیون استرنج
تونی استارک و استیون استرنج

ولی گاهی این اختلاط هم به نزاع میکشید

در انتقام جویان ۳ جنگ بی نهایت ( Avengers Infinity War ) در سکانس که دکتر استیون استرنج داشت تمام احتمالات مبارزه با تانوس را پیش بینی می کرد. به این نتیجه رسید که در ۱۴ میلیون احتمال فقط یک احتمال وجود دارد که تانوس را شکست بدهند. تونی خوش بین به این قضیه بود و چنین تصور میکرد که در تایتان تانوس را شکست خواهند داد. ولی دکتر استرنج خیلی بالاتر از این ها برنامه ریزی کرده بود. اگر آن لحظه به تونی استارک میگفت که این احتمال پیروزی تانوس ۵ سال بعد است به قول خود استرنج در فیلم جنگ نهایی محقق نمیشد. پس آنجا که استرنج با دستش به تونی اشاره کرد این به همان معنای یک احتمال در ۱۴ میلیون بود. « العاقل یکفی بالاشاره » یعنی برای عاقل یک اشاره کافی است و تونی عاقل این ماجرا شد. توانست با سیستم انتقال نانو سنگ ها را از تانوس واکشی کند و خود با زدن بشکن تانوس و تابعین اش را به نیستی ماتریالیستی بفرستد.

ترس تونی استارک

ترس تونی استارک ( رابرت داونی جونیور ) نسبت به وقایع آینده سر تا سر وجودش را فرا گرفته بود.

تونی استارک مرد آهنی
تونی استارک مرد آهنی

تعصب وی نسبت به زمین و حفظ و صیانت از آن به نوع خود قابل توجه بود.

نزاع وی با کاپیتان راجرز به علت این بود که دیگر نمیخواست به حساب و کتاب های خرده برسد زیرا وی بعد حمله به نیویورک و دیدن سپاهیان فضایی از دریچه ی منشور به این پی برده بود که دشمنان فضایی زیادی نسبت به داخل زمین است. به عقیده ی وی آنچیزی که بیشتر موجب سقوط زمین میشود دشمن فضایی است نه خود زمینیان. بعد از جریان حمله به نیویورک جبهه و موضع خود را تغییر داد و اگر در مرد آهنی ۳ مشاهده کرده باشید وی با ماشین جنگی (رودی) به خاطر نجات خانم پاتز و رئیس جمهور با هایدرا درگیر شد. در حقیقت تونی به اتفاقات و خطرات بزرگی که زمین را تهدید میکرد و در مرد آهنی ۳ به کابوس وی بدل شده بود، آماده شده بود. در جنگ بینهایت هم دیدیم که تونی زره خود را با فناوری نانو ارتقاء داده بود. این ابرقهرمان آخرسر در فیلم جنگ نهایی از جان خود گذاشت و طبق محاسبات احتمالی و آینده نگری دکتر استرنج عمل کرد.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا