پزشکیخارجی

دکتر ویکتور فرانکنشتاین در دنیای واقعی

دکتر ویکتور فرانکنشتاین رمان معروف نوشته ی مری شلی که امروز ها در دنیای سینمای هالیوود به تصویرکشیده شده است.

آیا ویکتور فرانکنشتاین واقعی وجود دارد؟ این موضوعی است که در سایت دید بهتر خواهیم پرداخت.

ویکتور فرانکنشتاین
ویکتور فرانکنشتاین

سرجیو کاناورو پیوند سر

پیوند سر که جزء تخیلات علم پزشکی بوده است امروزه بحث داغ محافل پزشکی می باشد. دکتر سرجیو کاناورو پزشک مغز و اعصاب ایتالیایی است که ادعا کرده است که میتواند سر یک انسان را به بدن یک انسان دیگر پیوند زند. وی از سال ۲۰۱۵ این ادعا را کرد و گفت تا دو سال دیگر این عمل صورت می گیرد ولی تا به حال نه مدرک اساسی ارائه داده و نه عملی انجام شده است. وی هنوز هم از ادعای خود دست بر نمی دارد و حامیانی از چین و روسیه برای خود پیدا کرده ولی اروپا و آمریکا چنین عملی را قبول ندارند. و جالبتر این که مرد تراز اول جراح مغز و اعصاب دنیا پروفسور سمیعی نظر و ادعایی در این مورد ندارد. ولی هدف این جراح ایتالیایی جز شهرت چیز دیگری نمیتواند باشد.

سرجیو کاناورو
سرجیو کاناورو

در ابتدائی ترین نظریه ی پزشکی چنین بیان شده است:

پیوند اعضا پروسه ی اجرایی محدودی داردو بدن هرعضو بدن دیگر را نمپذیرد وگاهی اوقات سیستم دفاعی آن راپس میزد.

نگاهی اجمالی به داستان ویکتور فرانکنشتاین

در این رمان فردی به نام فرانک اشتاین دانشجوی پزشکی دانشگاه رویال کالج دست به اقدام زنده کردن یک بدن مرده که تشکیل شده از اعضای مرگان مختلف است، میزند. او هنگام آزمایش های مختلف چنین می یابد که مرگ یک حالت موقت است که انسان را از تنفس، حرکت و رشد باز میدارد. با تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی بیولوژِکی از طریق پتاسیم و سلفات جرقه ی حیات را برای احیای زندگی به بدن باز میتوان بازگرداند. ولی وقتی به پایان آزمایش خود میرسد و مرده را زنده میکند. میبیند که مرده بدون روح است و فرقی با حیوان وحشی ندارد. در اینجاست که متوجه اشتباه خود میشود ولی کار از کار گذشته و دیگر نمیتواند با موجود جدید مقابله کند و … این تمام خلاصه ی داستان فرانکنشتاین نوشته ی مری شلی است ولی این داستان از لحاظ محتوایی چه تاثیرات اعتقادی در بر دارد.

زنده شدن مردگان در متون دینی

زنده کردن مردگان یک اتفاق معمول بین عده ی اندکی از پیامبران بوده است ازجمله پیامبر اسلام (ص) ، حضرت عیسی ، حزقیل و یَسَع و… بود که می توانستند مردگان را زنده کنند. حضرت ابراهیم نیز اجسام تکه تکه ی چهار پرنده را با هم مخلوط کرد و سپس در آنها را دچند نقطه بالای کوه قرار داد سپس آنها را صدا زد و پرندگان زنده شدندو به سویش آمدند. امثال این اتفاقات در متون دینی قابل مشاهده است و آنها جزو معجزات خدا تلقی میشود و امروزه داستان های تخیلی نوشته میشود که فاقد هدف بزرگی مانند اثبات خدا می باشد.

اهداف پشت پرده ی از داستان های تخیلی زنده شدن مرگان

داستان های تخیلی مانند ویکتور فرانکنشتاین مبنی بر زنده شدن مردگان با چه هدفی در رسانه ها نشر میشوند؟

فارغ از نویسندگان آن ، حمایت کنندگان از این نوع داستان ها میخواهند چه چیزی را ثابت کنند؟

داستان هایی که در این باره ساخته شده و حمایت و نشر آن توسط یهودیان صهیونیست ثروتمند از طریق کتاب و رسانه، هدفی جز زیر سوال بردن آفرینش پس از مرگ و معاد یا زنده شدن مردگان توسط پیامبران به اذن خدا و حتی عقیده ی ظهور منجی و زنده شدن یاران وی و داستان های واقعی قرآن مبنی بر این موضوع؛ ندارد. آنجا که حضرت عیسی به اذن خدا زنده میکند و خدا در قیامت انسان ها را از قبر ها برای کیفر خواست بر می انگیزد. حضرت موعود با استناد به دعای عهد « اللَّهُمَّ إِنْ حَالَ بَيْنِي وَ بَيْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِي جَعَلْتَهُ عَلَى عِبَادِكَ حَتْماً مَقْضِيّاً، فَأَخْرِجْنِي مِنْ قَبْرِي مُؤْتَزِراً كَفَنِي شَاهِراً سَيْفِي مُجَرِّداً قَنَاتِي مُلَبِّياً دَعْوَةَ الدَّاعِي فِي الْحَاضِرِ وَ الْبَادِي » یاران خود را از آرامگاه هایشان فرا می خواند و آنها باذن الهی بر می خیزند و به یاری وی می شتابند.

اینها باورها و ارزش های متدینین به خدا، قرآن، اهل بیت حتی انجیل می باشد.

ولی هر ساله توسط عده ای مغرض تلاش به سرکوب شدن میشود.

هدف از ایجاد داستانهای تخیلی مثل ویکتور فرانکنشتاین ، نکرونومیکن ، حتی داستانهای کوتاه ایجاد شده توسط اسباب رسانه ی یهودیان همه و همه برای از بین بردن اعتقاد و دین ستیزی است. مری شلی شاید خودش در دنیای نویسندگی نمی دانست که نوشته اش چه تاثیری دارد ولی نشر دهنده و تبلیغ کننده آن خوب میداند که چه میکند!

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا