سبک زندگی

سبک زندگی و عوامل موثر در آن

سبک زندگی برای هر انسانی با توجه به دریافت ها و دیدگاه ها متفاوت است.

ولی برخی عوامل زیر در تغییر آن تاثیر گذارند:

  • رسانه های جهانی
  • روابط اجتماعی
  • تغذیه

رسانه های جهانی

رسانه های جهانی یکی از بزرگترین عامل در تغییر منش و سبک زندگی است.

مهمترین تاثیری که بشر امروزی میتواند دریافت کند از محتوا و ابزار رسانه است. انسان در طول تاریخ تا این حد در تحول و تغییر روحیات قرار نگرفته بود که امروزه با پیشرفت اسباب رسانه متحول میشود.

رسانه چه تاثیری می تواند بر سبک زندگی بگذارد؟ …

از جمله تاثیراتی که یک رسانه بر زندگی انسان دارد و …

از آنجایی که هر ابزاری نکات مثبت و منفی خود را دارند بدون غرض به نکات منفی استفاده ی رسانه می پردازیم. سنین مختلف در معرض تاثیر رسانه اند از برنامه های کودک گرفته تا بزرگسالان این امر به وضوح دیده میشود. کودکان رفتار شخصیت برنامه های ختص به خود را در درون پرورش میدهد و این باعث میشود که از حقیقت زندگی دور باشد.

این اتفاق به دور از بزرگسالان نیست و بیشتر مورد انتقاد است زیرا این قشر با دلیل و منطق خود تاثیرات رسانه را قبول و مستقیماً در زندگی پیاده سازی می کنند.

روابط اجتماعی

روابط اجتماعی و هنجار های مدنی یکی از مهمترین تاثیرات بین افراد جامعه است.

قوانین هر جامعه نشات گرفته از روابط اجتماعی آن جامعه است و رفتار اشتباه، قوانین اشتباه را بوجود می آورد و به خود جامعه ضربه میزند. یک حرکت بد به دومینویی خطرناک تبدیل میشود و باعث بوجود آمدن سبک زندگی غلط میشود.

اجتماع کم کم از اصل خود فاصله میگیرد و آخر سر هم سقوط می کند.

یک راه حل…

انسان برای اینکه از طبیعت خود دور نشود باید به یک اصلی تکیه کند و با آن به حرکت خود ادامه دهد . این اصل میتواند اصل انسانی و حتی بالاتر یک اصل انسانی منطبق بر اصل الهی باشد

تغذیه

تغذیه هم مانند عوامل دیگر در تغییر سبک زندگی تاثیر بسزایی دارد.

همانطور که تغذیه بر ظاهر و قیافه ی انسان اثر می گذارد بر درون و مکانیزم ساختاری وی را هم بی تاثیر نیست. غذا های ملایم ، با کیفیت و با ارزش غذایی بالا تمامی احتیاجات بدن انسان را تامین می کند و تا زمانی که تغذیه مناسب باشد سلول های بدن نیز به فعالیت منسجمی می پردازند به طوری که اگر تغذیه مناسب نباشد بیماری ها و آسیب های جدی به وجود انسان وارد می شود.

نتیجه

نتیجه ی بحث اینکه:

نقش این سه اصل بالا در سبک زندگی بسیار مهم بوده و اگر زندگی را درختی فرض کنیم، برای میوه دادن نیاز به آب، خاک و نور (همان سه اصل) دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا