فناوری

آیا سفر در زمان ممکن است؟ آیا دانشمندان موفق به ساخت دستگاه آن شده اند؟

سفر در زمان اولین بارتوسط انیشتین با عنوان نظریه ی نسبیت مطرح گردید.آیا ماشین و دستگاه سفردر زمان وجوددارد؟

دانشمندان توسط شرکت سازنده موتور اتومبیل DeLorean توانسته اند موتوری با سوخت قوی پلوتونیم بسازند.

حال چگونه میتوان از آن در سفر زمان استفاده کرد؟ با سایت دید بهتر همراه باشید.

سفردر زمان، یک مفهوم است که مستقیماََ از فیلم های علمی تخیلی گرفته شده است. شرکت سازه نده موتور DeLorean با ساخت موتوری که از سوخت پلوتونیم تغذیه میشود در صدد است بخش اصلی ماشین زمان را بسازد. دانشمندان هنوز صحت عملکرد آن را با توجه به نظریه ی تئوری انیشتین، قابل قبول میدانند و احتمالاَََ مانند فیلم هالیوودی بازگشت به آینده کار خواهد کرد.

سفر در زمان با سرعت نور


با توجه به نظریه نسبیت خاص البرت انیشتین، زمان نسبی است و بسته به سرعت شما در حال حرکت میباشد.

سفر در زمان با سرعت نور
سفر در زمان با سرعت نور

 این مبنای مفاهیم و تحقیقات واقعی در نظریه ی سفردر زمان است. پل سارتر استروان فیزیکدان دانشگاه ایالات اوهایو، چنین بیان کرد: “شما اگر هرچه سریعتر (به اندازه سرعت نور) از طریق فضا حرکت کنید، خواهید توانست در طول زمان پیش بروید.” (سفر به آینده) وی اضافه کرد، در حالی که فیلم ها همیشه پیچیدگی های سفردر زمان را نشان میدهد، در زمان حاضر به سادگی این اتفاق در حال وقوع است مثلا شما فضانوردان را در نظر بگیرید، آنها در ایستگاه فضایی که زندگی میکنند زمان در آنجا کند تر از زمان روی زمین پیش میرود و این اتفاق به صورت تجربی اثبات شده است.

تجربیات سفر در زمان

یک نمونه ازسفردرزمان،ژنرال پادالکا،کیهان شناسی بودکه درسپتامبر ۲۰۱۵ پس ازشکستن رکورد ماندن طولانی در فضا در۸۷۹ روز به زمین بازگشت.

“هنگامی که آقای پادالکا از سفر ماجرایی خود آمد، در ارزیابی های خود دریافت که زمان برایش به کندی حرکت میکرد و تجربیات سفردر زمان وی در کتابی به نام Time Travel in Ininstein نوشته ی جیمز ریچارد گوت چاپ گردید. اگر انسان بتواند به صورت کنترل شده به سفردر زمان دست بیابید بهتر از سایر تجربیات سفردر زمان خواهد بود. گفته ها حاکی از این دارد که یک ماشین زمان واقعی نیز ساخته شده است. ولی به نظر نمی رسد این ماشین زمان توسط شرکت DeLorean بتواند جوابگو باشد چون به سرعت زیادی در حرکت نیاز است، اما در حقیقت این علم، ولی شرکت انرژی اتمی Collider Hadron Large میتواند با انرژی نوترونی نیروی برابر با سرعت نور را تولید کند و پروژه ی سفردر زمان را تسریع بخشد.


آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا