فناوری

سفر در زمان ، در بیداری امکان پذیر است؟

شاید بسیاری از شما با اصطلاح سفر در زمان آشنا هستید.

با سایت دید بهتر این افتخار را کسب کردیم تا این موضوع را با شما به بررسی کامل بپردازیم.

سفر در زمان واقعیت دارد؟

در بسیاری از فیلم های هالیوودی از دوران وسترن تا عصر جدید شاهد موضوعات شگفت انگیزی هستیم که به ندرت در دنیای واقعی اتفاق می افتد. ولی مسئله پیچیده ای که موضوع سفردر زمان به چالش کشیده با توجه به اثبات نظری توسط دانشمند بزرگ آلبرت انیشتین ، سفر به آینده امکان پذیر می باشد.

سفر به زمان گذشته در فیلم avengers endgame

دراین فیلم شاهد بودیم که تونی استارک مسئله ی سفر به زمان گذشته را حل کرد.

در این فیلم انتقام جویان avengers endgame به گذشته سفر کرده و سنگ های ابدیت را به آینده آوردند و از آن برای بازگشت انسان ها استفاده کردند. ولی نکته قابل توجه در این اتفاق فانتزی و تخیلی سفر به گذشته است. چون به هیچ دلیل منطقی و علمی قابل استناد نیست. گر چه سفر به آینده از لحاظ تئوری نسبیت خاص انیشتین قابل توجیه است ولی از جهت عملی هزینه بر و خطرناک است چون ممکن است حرکت با سرعت نور هر موجودی را تبدیل به انرژی کند.

به بیان واضح تر …

باید بگوییم :

سفر به زمان گذشته نیز تا آنجایی که عقل انسان قد میدهد مسئله ی مضحکی است چون به راحتی میتوان آن را رد کرد. دلیل مردود شدن این نظریه این است که ما بر فرض مثال اگر این مسئله را صحیح بدانیم پس باید افرادی از زمان آینده با دلایل محکم و منطقی می آمدند و ما را از اتفاقات آینده چه خوب و چه بد باخبر می کردند.

اعتقاد به جهان موازی

جهان های موازی ، جهانی که همسو در خط زمانی این جهان می باشد.

🙂 یعنی چه؟

یعنی هرگونه تغییری که در گذشته بوجود بیاید باعث ایجاد شاخه هایی در زمان حال میشود البته در فیلم انتقام جویان avengers endgame ، اشیاء خط زمان را کنترل میکرد و باعث ایجاد شاخه های متفاوتی میشد (سنگهای ابدیت) ولی در حیات آدمی تاثیری نداشت (کشتن تانوس در بچگی). تفسیر کپنهاگی مبتنی بر جهان های چندگانه است. اشاره به این دارد که برای هر انتخاب ۵۰، ۵۰ یک شاخه ی دیگری در زمان بوجود می آید ولی ۵۰ درصد دیگر هیچ گاه قابل درک و لمس نخواهد بود. این جمله یک نظریه ناقص است که در طی آزمایشات مختلف به نتیجه ی قطعی نرسیده است.

نتیجه این که :

هیچ دلیل قانع کننده ای برای اثبات سفر به زمان گذشته وجود ندارد.

سفر به آینده نیز فقط فقط در روی کاغذ قابل اثبات است و در صورت عملی بودن، خطرمرگ برای موجود زنده ی مورد آزمایش دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا