موفقیت

از بالا به پایین نگاه نکنید! غرور در زندگی باعث شکست است…

اگر در زندگی به موفقیت رسیده اید هرگز از بالا به پایین نگاه نکنید! چونکه غرور باعث شکست در زندگی است. اگر ذهن مشغول خودبرتر بینی باشد از موفقیت واقعی باز می ایستد.

تکبر ورزیدن مانع رسیدن به هدف اصلی است. چگونه؟ با سایت دید بهتر موضوع را بیشتر شرح میدهیم…

از زندگی لذت ببرید و بقیه چیزهایی که شما را بی ارزش میکند دوری کنید. زندگیتان فقط و فقط مختص شماست دیگران سیاهی لشگرند. ازگر در جایی مغرور شدید وارد جمع بشوید و با آنها بگویید و بخندید، هیچ اشکالی ندارد! این هنر مردان بزرگ است. افتادگی آموز اگر طالب فیضی…هرگر نخورد آب زمینی که بلند است! غرور باعث شکست و مغرور شکسته خورده است.

اگر میخواهید در حین موفقیت، زندگی خوشی داشته باشید و همه نیمه ی پر لیوان را ببینند متواضع باشید.

متواضع بودن در زندگی چه حُسنی دارد؟

یکی از نشانه های باروری در مسیر موفقیت، متواضع بودن در زندگی است. ضعف شخصیتی بیشتر از غرور ناشی میشود. آسیب ها متعاقباََ متوجه شخص مغرور میشود و در مقابل تواضع موجب خشنودی همه و دوستی میگردد. انسان های مغرور بیشترین دشمن را در زندگی خود دارند ولی انسان های متواضع نقطه ی قوتشان جمع کردن افراد و انجام کارهای تیمی است. شاید دشمن افراد متواضع و با خشوع ، افراد حسود و تنگ نظر باشد و این هم خوب است چون آدم های حسود راه را برای شخصیت موفق، هموار میکنند. تواضع در زندگی عامل موفقیت و سربلندی است چون اگر با خشوع رفتار کنید رقیب مقابل از شما خوشش می آید و اگر با انصاف باشد سنگ سر راهتان قرار نمیدهد.

عواقب ضعف شخصیتی و غرور در زندگی

بیش از آنکه با عواقب ضعف شخصیتی آشنا شویم به تعریف خود آن اشاره میکنیم. در تعریف آن باید بگوییم که به مجموع عواملی که انسان را در مقابل اخلاقیات و عُرف جامعه، سرشکسته میکند؛ ضعف شخصیتی گویند. با توجه به تعریف آن میتوان عواقبش را هم شناخت. ایجاد انزوا از جامعه و ترد شدن از آن، دوری از اخلاقیات و ماهیت انسانی از قبیل کمک به دیگران و… سقوط و انحطاط اخلاقی ، درنتیجه عواقبی که انسان را در زندگی شکست خورده میکند.

از بین بردن ضعف شخصیتی

برای اینکه در زندگی خود موفق باشیم باید در از بین بردن ضعف شخصیتی مان بکوشیم.

ضعف شخصیتی در هر انسان با توجه به میزان آن متفاوت هست. مثلاََ در یکی بیشتر و در یکی کمتر، ولی چگونه بتوانیم آن را به میزان قابل توجهی کاهش یا حتی از بین ببریم. برای این کار باید در مرحله ی اول بتوانیم منطقی و پایبند به اصول اخلاقی باشیم زیرا تنها چیزی که ما را از حیوانات متمایز میکند منطقی و اخلاق مداری است. در این لحظه به وضوح خواهیم دید که به راحتی میتوانیم با محیط اطرافمان ارتباط برقرار کرده و اجتماع پذیر باشیم و از منزوی بودن رها شده، به جمع بپیوندیم

در جمع بودن ولی با جمع نبودن …

در میان جمع باشیم ولی با جمع هم نظر نباشیم.

در جمع بودن خوب است به شرطی که تاثیر پذیر افکار منفی نباشیم. کسانی که ” نمیتوانم، سخت است، از دست من بر نمی آید و … ” میگویند در ضمیر ناخودآگاهتان اثر میگذارند!

سعی کنید ارتباطتان را با چنین افرادی کم کنید و در پی باور خویش قدم بگذارید، نه باور دیگران!

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا