فناوری

آنچه باید درمورد فناوری رباتیک بدانید

فناوری رباتیک یک تکنولوژی جایگزین انسان در تمامی صنایع می باشد. طرز کار ربات ها استفاده از هوش مصنوعی است.

ربات ها بیشترین استفاده را در صنایع مختلف دارند و بزودی جایگزین انسان ها برای کارهای سخت خواهند شد.

برای انجام کارهای که تکرار شونده است رباتها بهترین گزینه اند، با سایت دید بهتر به ادامه موضوع می پردازیم…

ربات ها معمولاََ در صنایع تولید خودرو و اصولاََ برای انجام کارهای ساده تکراری و همچنین جایگزینی در محیط و شرایط پرخطرناک برای انسان ها مورد استفاده قرار میگیرند. بهترین کارایی ربات بهره گیری از هوش مصنوعی میباشد. در ربات ها میتوان به کمک سنسور های مختلف حس انسانی را به آنها منتقل کرد. در بعضی از آنها تصمیم گیری ساده به کمک برنامه ی ماشینی وجود دارد. و میتوانند کار ها را سریعتر از انسان انجام داده و تولید را افزایش دهند.

برنامه نویسی ماشینی برای فناوری رباتیک

برنامه نویسی ماشینی مجموعه ای از اقدامات را مشخص می کند که باید توسط سیستم انجام گیرد. 

در واقع اتوماسیون کردن سیستم توسط برنامه مشخص میکند که هر کدام از اجزای ماشین چه کاری انجام دهد، این روش شیوه ی کار ربات است. برای هر سیستمی برنامه نویسی متفاوتی با توجه به توانایی سخت افزار آن لازم است . در سیستم های نسبتا ساده، کد ها و ساختار برنامه ی ساده در چند خط و بلوک قابل اجرا هستند؛ مانند دستگاه های cnc. ولی در سیستم های پیچیده تر، علاوه بر دستورات پیچیده برنامه و کدهایی با ساختار تو در تو قابل اجرا در سیستم هایی با پردازش قوی میباشد؛ مانند ربات های صنعتی.

سیستم اتوماسیون در ربات ها چیست؟

 اتوماسیون به معنی ازبین بردن تمام کارهای دستی است که بدون دخالت انسان حداقل کارایی وکیفیت لازم راارائه دهد.

 اگر چه سیستم اتوماسیون در ربات ها آنچنان جا نیفتاده است ولی به صورت محدود، تغییراتی در الگوهای اشتغال ایجاد کرده است. در دهه ۱۹۴۰ در شرکت موتور فورداز سیستم اتوماسیون در بخش های مختلف به خصوص فرایندهای فلزکاری مورد استفاده قرار گرفت. مفهوم دیگری در اتوماسیون توسط وینر ریاضیدان آمریکایی به معنای وسیع تر با توسعه سایبرنتیک به دست آمد. وی پیش بینی کرد که استفاده از رایانه های صنعتی به موقعیت های تولیدی مختلف ضربه خواهد زد و موجب بیکاری انسان ها خواهد شد. اما سیستم اتوماسیون شکل های دیگری از اشتغال و فرصت های جدیدی را در بازار کار ایجاد کرده اند.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا