موفقیت

آیا موانع رسیدن به موفقیت ، خود محدودیت است؟

آیا موانع رسیدن به موفقیت محدودیت امکانات یا شرایط است؟

چه چیزی شما را از انجام کاری دلسرد میکند؟

با سایت دید بهتر برای شکستن محدودیت هایی که موانع رسیدن به موفقیت همراه باشید.

محدودیت فکری

موفقیت در سایه ی امکانات شکل نمیگیرد بلکه به اراده و عزم راسخ احتیاج دارد موفقیت و پیروزی همچون درختی است که احتیاج به آب یا خاک و نور خورشید دارد که رشد کند و بدون تفکر درست ، عزم و اراده ی محکم این نهال رشد نخواهد کرد. محدودیت فکری در رسیدن به هدف مانند آفتی است که به جانش می افتد و باعث از بین رفتن ریشه ی موفقیت میشود. محدودیت فکری باعث میشود انسان در مسیر راه موفقیت بماند و نتواند به حرکت ادامه دهد. این مدل نگرش چیزی جز ویرانی به بار نخواهد آورد. شما فردی را در نظر بگیرید که میخواهد یک کاری آغاز کند ولی افرادی سعی میکنند تجربیات غلط خود را به آن القاء کنند نتیجه کار به خود فرد از جهت روشنفکری و محدودیت فکری بستگی دارد. به قول بیل گیتس اگر فقیر به دنیا آمدید تقصیر شما نیست، اگر فقیر از دنیا بروید این اشتباه شماست!

صبر در رسیدن به موفقیت

یکی از محدودیت های فکری عجول بودن در رسیدن به هدف است.

برای عبور از خیابان نباید دوید بلکه با صبر و احتیاط بعد از خلوت شدن و موقعیت مناسب باید عبور کرد. صبر در رسیدن به موفقیت نیز همانطور است یعنی برای عبور از مشکلات در مسیر موفقیت باید صبور بود و کسی پیروز میدان مسابقه است که صبر پیشه کند. به قول استیو جابز امپراطوری ها یک روزه ساخته نمیشود! یکی موانع رسیدن به موفقیت صبر نکردن در مسیر آن است.

منتظر شانس در زندگی نباشید !

خود را با شانس محدود نکنید!

اگر مسیر حرکتتان را به باد تصمیمات روزگار بسپارید برنامه ریزی و تلاش چه مفهومی دارد!

انسان میتواند بارها و بارها بازنده باشد ولی از تلاش خود دست بر ندارد.

یعنی هیچ محدودیتی برای رسیدن به هدف و خوشبختی نیست! شاید مسیر درست را برای هدفمان انتخاب نکردیم واضح تر بگوییم آنجا که با نقص کار روبرو میشویم حتما برنامه اشکال داشته نه اینکه بد شانسی بوده است. هرگز منتظر شانس در زندگی نباشید چیزی به نام شانس وجود ندارد!

سکوت در رسیدن به موفقیت

شما نیازی ندارید که کارتان را برای کسی توضیح دهید! همینکه خودتان ارزش کارتان را درک میکنید کافی است. هر کسی در برآورد محصول کار خویش است و نتیجه ی کار همان خواهد بود که در پی اش است. به قول فرانک اٌوشن موسقی دان آمریکایی در سکوت به تلاشت ادامه بده ، بگذار موفقیت هایت به جای تو حرف بزنند. فقط کافی است خودتان را باور کنید و به سکوت در رسیدن به موفقیت ، را پیش بگیرید. در این لحظه است که طعم پیروزی را خواهید چشید.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا