موفقیت

موفقیت با روش منطقی

برای موفقیت با روش منطقی داشتن عقل منطقی برای حساب و کتاب ساده کافی است.

همیشه یادتان باشد که هیچ چیزی مثل تلاش و اراده ای که خداوند هدیه داده انسان را حرکت نمیدهد.

با سایت دید بهتر شما را به تحلیل این موضوع دعوت میکنیم

قام نخست برای موفقیت

برای هر هدفی انگیزه لازم است و برای انگیزه شجاعت و دل به کار سپردن. خداوند انسان را در سختی آفریده است و انسانی رشد میکند که سختی ها را پشت سر بگذارد تا به آسانی برسد « اِنّ مَعَ العُسْرِ یسْراً » در پس هر سختی ، آسانی است. خیلی از شما تجربه کرده اید که در هر ورزش که انجام میدهید در روزهای آغازین بدنتان احساس خستگی می کند بعد از گذشت مدتی بدنتان عادت کرده و پخته میشوید. هرگز نگویید که بدون استمرار در حرکت به سوی هدف ، موفق خواهید شد. زیرا لازمه ی هر پیروزی تلاش است.

برنامه ریزی دقیق و اجرای صحیح

برای هر کاری که میخواهید انجام بدهید استراتژی بچینید یعنی با برنامه ریزی دقیق و اجرای صحیح آن، موفقیت حتمی است. به طوری که اکثر اندیشمندان لازمه تحقق یک اتفاق در آینده را برنامه ریزی دقیق میدانند. خود را به برنامه ریزی عادت بدهید. هرگز نگویید که نمیشود این برنامه را اجرا کرد بلکه چنان محکم حرکت کنید که برنامه از سرعت انجام شما کم بیاورد.

مدیریت زمان در انجام برنامه

همیشه آن تایم باشید. یعنی مدیریت زمان در انجام برنامه را جزو اولویت زندگی بدانید.

برنامه ای که ریخته شده است نیاز به اجرا دارد و اگر سر وقت انجام نشود، برنامه میمیرد. بعد روحیه ی شما متزلزل شده و از انجام آن منصرف میشوید مگر اینکه انگیزه ی بالای در درون داشته باشید. اگر برنامه را در کاغذ پیاده کرده اید برای هر جزء آن زمانی را مشخص کنید و سعی کنید تقسیم زمانی بین اجزای دیگر برنامه معقول و حساب شده باشد. موفقیت با روش منطقی زمانی میسر است برنامه ریزی دقیق و اجرای صحیح به همراه مدیریت زمان در انجام برنامه باشد.

مهیا کردن شرایط

اگرشرایط شما برای برنامه ریزی و حتی رسیدن به هدف مساعد نیست، سبک و شرایط زندکی خود را تغییر دهید.

فقط کافی است در جلوی آینه بایستید و خود را در قالب آن هدف ببینید.

بگذارید تمام وجودتان در شخصیتی که با هدفتان عجین شده سرشار شود. حتی این مسئله را به اطرافیانتان گوشزد کنید. لازم نیست هدف خود را به دیگران بازگو کنید فقط شخصیتی که در ورای هدفتان است را به نمایش بگذرید. آن موقع هیچ کس و هیچ چیز نمیتواند جلوی هدف شما قد علم کند و به جای اینکه شما منطبق با دیگران شوید؛دیگران خود را با شما تطبیق میدهند. یعنی شرایط برای رسیدن به هدفتان مهیا میشود.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا