هنرمندان

نقاشان بزرگ جهان

در این مقاله به شناخت نقاشان بزرگ و قسمتی از زندگی آنان خواهیم پرداخت. در خاطر داشته باشیم برای بهتر بودن زحمت زیادی باید کشید و این هنرمندان جزو آن دسته هستند که شب و روزشان را برای هنر فدا کردند.

اسامی بهترین نقاشان جهان:

بهترین نقاشان جهان:

 • لئوناردو داوینچی
 • پل گوگن
 • پابلو پیکاسو
 • ژاک لوئی داوید
 • پیر آگوست رنوآر
 • رامبرانت وان رین
 • جی ام دبلیو ترنر
 • پیتر بروگل مهتر
 • جان کانستبل
 • ایوان آیوازوفسکی
 • ونسان ون گوگ
 • جکسون پولاک
 • سالوادور دالی
 • یوهانس فرمیر
 • رنه مارگریت
 • گوستاو کلیمت
 • واسیلی کاندینسکی
 • فریدا کالو
 • کلود مونه

لئوناردو داوینچی یکی از نقاشان بزرگ

یکی از بهترین نقاشان جهان لئوناردو داوینچی سرآمد عرصه هنر، نقاش، دانشمند، مجسمه‌ساز، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، معمار، مهندس، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، مخترع، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی در دوره ی رنسانس بود.وی را میتوان یکی از عجوبه های هنری یاد کرد. ولی افسوس شهرت جهانی داوینچی عمدتا به سبب نقاشی‌های شام آخر و مونالیزا است.از دیگر نقاشی های معروف داوینچی تعمید مسیح، ستایش مغان، بانوی صخره ها می باشد. 

پل گوگن

 پل گوگن یکی از نقاشان بزرگ و مجسمه ساز فرانسوی و یکی از مهمترین چهره‌های سبک پسادریافتگری بود.از آثار نقاشی معروف گوگن میتوان به از کجا آمده ایم؟ کیستیم؟ به کجا میرویم؟ روح نظاره گر ، کی ازدواج خواهی کرد؟ و دو زن از تاهیتی اشاره کرد. وی نقاشی درون گرا و مفهوم نگری بود.  

پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو یکی از بهترین نقاشان شگفت آور عصر جدید،  نقاش، شاعر، پیکرتراش، طراح صحنه، سرامیک کار اسپانیایی و یکی از برترین و موثرترین هنرمندان سده ۲۰ میلادی بود. او به همراه ژرژ براک، نقاش و پیکرتراش فرانسوی، سبک کوبیسم را پدیدآورد.از جمله آثار معروف پیکاسو می‌توان به دوشیزگان آوینیون، گرنیکا،  دورا مار و گربه، نقاش و مدلش، دن کیشوت اشاره کرد. او در اوخر زندگی خویش دچار افسردگی شدیدی شده بود که وی را از پای درآورد. 

ژاک لوئی داوید

ژاک لوئی داوید نقاش فرانسوی و از پیشگامان سبک نئوکلاسی سیسم بوده است.
از آثار معروف ژاک لوئی داوید میتوان به سوگند هوراتی ها، مرگ سقراط، مداخله ی زنان اهل سابین، ناپلئون در حال عبور از آلپ، تاج گذاری ناپلئون و مرگ مارا اشاره کرد. وی علاقه شدیدی به ظاهر خویش داشته بود. 

پیر آگوست رنوآر

پیر آگوست رنوار نقاش فرانسوی بود و از آثار نقاشی معروف پیر آگوست رنوآر میتوان به چترها، دختری با یک آبپاش، دختری با یک هوپ، دختر پاریسی، تاب، در باغ و رقص در مولن دلا گالت اشاره کرد. 

رامبرانت وان رین

رامبرانت وان رین نقاش هلندی و از مهره‌های عصر طلایی آن کشور بود.از مشهورترین آثار نقاشی رامبرانت وان رین میتوان به نگهبان شب و ضیافت بلشصر،یعغوب در حال تبرک پسران یوسف، درس آناتومی دکتر تولپ اشاره کرد. 

جی ام دبلیو ترنر

ویلیام ترنر منظره‌پرداز رمانتیک بریتانیایی بود که علاوه بر نقاشی از مناظر در زمینه ی چاپ نیز فعالیت داشت.از آثار معروف ویلیام ترنر میتوان به ماهیگیران در دریا، کلیسای سنت جرج، ترنر در کارگاهش، کشتی شکسته ی مینوتور اشاره کرد. 

پیتر بروگل مهتر

پیتر بروگل مهترنقاش هلندی در دوران رنسانس که شهرت او به خاطر نقاشی از زندگی روستایی و مناظر بود.از آثار معروف پیتر بروگل میتوان به شکارچیان در برف، تمثیل کوران اشاره کرد. 

جان کانستبل

جان کانستبل نقاش انگلیسی سبک رمانتیک بود.از مشهورترین نقاشی‌های جان کانستبل میتوان به پارک ویونهو ،دره ددهام و گاری علف خشک اشاره کرد. 

ایوان آیوازوفسکی

نقاش ارمنی-روس با شهرت جهانی‌ست. او در شبه جزیره کریمه زندگی می‌کرد. ایوان آیوازوفسکی را بیشتر با نقاشیهایی که از چشم‌اندازهای دریایی‌ کشیده می‌شناسند. و بیش از نیمی از آثارش را با موضوع چشم اندازهای دریایی کشیده است.از آثار معروف ایوان آیوازوفسکی میتوان به کشتی شکسته، ماهیگیر در ساحل، پهلو گرفتن در سوباشی، طوفان، تندباد اشاره کرد. 

ونسان ون گوگ

ونسان ونگوگ نقاش پسادریافتگر هلندی بود، که کارش تأثیر گسترده‌ای بر هنر قرن بیستم داشت. ازآثار نقاشی معروف ونگوگ میتوان به گل های آفتاب گردان، شب پرستاره، تراس کافه در شب، گندم زار با کلاغ ها، درختان زیتون، پرتره ی دکتر گاشه و سیب زمینی خورها اشاره کرد. 

جکسون پولاک

جکسون پولاک نقاش آمریکایی که اولین های جنبش هیجان‌نمایی انتزاعی بود. جکسون پولاک بیشتر برای سبک منحصر به فرد نقاشی قطره‌ای شناخته شده‌است. 

سالوادور دالی

 سالوادور دالی عکاس، مجسمه ساز، نویسنده، فیلمساز و نقاش اسپانیایی بود. دالی طراحی ماهر بود که بیشتر به خاطر خلق تصاویری گیرا و خیالی در آثار فراواقع‌گرایش به شهرت رسید. از معروف‌ترین آثار سالوادور دالی میتوان به تداوم حافظه، معمای هیتلر اشاره کرد. 

یوهانس فرمیر

یوهانس فرمیر نقاش معروف هلندی دوره ی باروک بود. او از پایه‌گذاران دوران طلایی هنر هلند در قرن هفدهم میلادی می‌باشد. دختری با گوشواره مروارید اثر معروف یوهانس فرمیر است.از دیگر آثار یوهانس فرمیر میتوان به دختر شیردوش، بانویی با گردنبند مروارید، جام می، سرباز و دختر خندان، مسیح در خانه ی مارتا و مریم اشاره کرد. 

رنه مارگریت

رنه مارگریت نقاش بلژیکی، یکی از برجسته‌ترین نقاشان سوررئالیسم ، و مبدع جناس تصویری است.پسر انسان یکی از معروف ترین آثار نقاشی رنه مارگاریت است. 

گوستاو کلیمت

گوستاو کلیمت نقاش اتریشی که یکی از برجسته‌ترین اعضای هنر نوی وین به نام جدایی وین بود. از آثار معروف گوستاو کلیمت میتوان به بوسه، مرگ و زندگی، دانائه، پرتره آدل بلوخ باوئر اول، جودیت و سر هولوفرنس اشاره کرد. 

واسیلی کاندینسکی

واسیلی کاندینسکی نقاش و نظریه‌پرداز هنری روس بود. واسیلی کاندینسکی توانست نخستین نقاشی‌های مدرن اِنتزاعی را خلق کند به همین خاطر، یکی از اثرگذارترین هنرمندان سده بیستم به‌شمار می‌آید. 

فریدا کالو

فریدا کالو نقاش مکزیکی و یکی از زنان نامدار تاریخ هنر معاصر است. فریدا به دلیل خودنگاره‌های هنرمندانه‌اش، مشهور است.از آثار معروف نقاشی فریدا میتوان به ستون شکسته، خودنگاره با گردنبند خار و مرغ مگس و دو فریدا اشاره کرد. 

کلود مونه

کلود مونه نقاش فرانسوی بود که اصطلاح امپرسیونیسم از یکی از نقاشی‌های او با عنوان دریافتی از طلوع آفتاب گرفته شده است.از آثار کلود مونه میتوان به بانو با یک چتر آفتابی، نیلوفرهای آبی و زاغی اشاره کرد. 

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا