دانستنی های هنر

شناخت هنر دریچه ای به جهان خوشبختی

از آنجایی که ذهن انسان دارای قدرت تجسم میباشد و هنر حاصل تجسم است. پس دریچه ای به جهان ذهن میشود و آنگاه ذهن بر جهان خارج بوسیله شناخت هنراثر میگذارد. 

شناخت هنر باعث تجلی روح است

پس این یک سریال بی پایان در روند تکامل انسان هست ولی هرگز هنری بدون روح نتیجه نمیدهد. پس باید از آن مفهومی استخراج شود و ذهن گنجایش این همه وزن را ندارد. آنجاست که روح لطیف هنرمند به فریادش می شتابد و چنان جلوه ای به آثارش می بخشد که گویی جانی به آن میدهد و آن را پویا می کند.

زیباترین کلام…

صفات خداوند تعالی در مخلوقش تجلی یافته و او را اشرف مخلوقات کرده است. انسان نیز میتواند محیط خود را جان ببخشد و آن را زیبا کند.

ابزاری برای ذهن و روح در شناخت هنر

هنر ابزاری برای ذهن و روح است و هنرمند باید قدر این دو موهبت الهی را بداند و چیزی را بوجود نیاورد که موجب رنجش آن دو شود. هنرالهی در عالم متجلی و بدون نقص است و الگوی خوبی برای هنرمند میباشد هر چه نقص هم باشد از خودمان ساطع هست.

هنر یعنی خوشبختی

اگر هنربه منزل ولایی از دیدگاه انسان رسیده فقط به خاطر لطافت و زیبایی های آن نبوده بلکه عمده ترین تاثیر آن بر منش و رفتار آدمی برای انتخاب زندگی درست بوده است و دریچه ای را به سوی جهان خوشبختی باز کرده و به ذات انسان جلوه ی زیبایی بخشیده است.

هنرمند کیست؟

هنرمند کسی است که سللطان قلبها شود و دل مخاطب را بدست بیاورد. اثر وی دوست مخاطب شود و با انسانها انس گیرد. از روحیات خشن در بطن اثر باید پرهیز کند و اثر را جلی بخشد، نه خفی!

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا