هنر دیجیتال

هنر دیجیتال

هنر دیجیتال زایده ی دیجیتال با فرایند تشکیل کد های صفر و یک می باشد و با کشف این دانش دری به تمامی صنایع باز شد و پا به عرصه ی هنر نهاد.

آشنایی با هنر دیجیتال:

آسانترین تعریف از آن این است که بگوییم اثر هنری ای بصورت فایل با پسوند دیجیتال نام گزاری می شود که نشات گرفته از فناوری دیجیتال ( انواع نرم افزارهای تخصصی، دانش کامپیوتری و زبان های برنامه نویسی مربوط به UI) است.

در ادامه…

ولی فقط این یک تعریف اجمالی از هنر دیجیتال می باشد. این هنر در سطوح بالاتری از این تعریف می گنجد که به آن خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر وارد شویم. باید آثار آن را مرور کرده و ساختارش را بررسی کنیم.

تقسیم بندی

هنر گرافیک را به دو بخش میتوان تقسیم بندی کرد، هنر کلاسیک – هنر دیجیتال؛ بخش اول همان هنر های سنتی مربوط به نقاشی با آب رنگ و رنگ روغن و … مجسمه سازی و صنایع دستی و… می باشد و بخش دوم هنر به سبک نوین که به سبب فناوری و تکنولوژی پا به عرصه گذاشته اند و به صورت فایل و کدهای صفر و یک ایجاد شده اند. واین هنر نیز به سه نوع تقسیم بندی می شود:

هنردیجیتال دوبعدی:

شامل تصاویر گرافیکی ایجاد شده دو بعدی به صورت طول و عرض در نرم افزار های مخصوص خود با عنوان هنر دیجیتال دو بعدی

هنرهای سه بعدی:

شامل تصاویر گرافیکی ایجاد شده سه بعدی حجمی به صورت طول، عرض و ارتفاع در نرم افزار های مخصوص خود با عنوان هنر دیجیتال سه بعدی و حجمی

هنرهای چهاربعدی:

شامل تصاویر گرافیکی ایجاد شده چهار بعدی به صورت طول، عرض، ارتفاع وحرکت در نرم افزار های مخصوص خود با عنوان هنر دیجیتال چهار بعدی

این هنر با خلاقیت و استعداد هنرمند تبدیل به شاهکار هنری شده و امروزه آثار آن را به وضوح در رسانه های دیجیتالی شاهد هستیم و همچنان بر گستره ی پیشرفت آن افزوده میشود.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا