منطق و فلسفه

آیا آینده قابل پیش بینی و پیشگویی است؟

از زمان گذشته تاکنون انسان همواره به دنبال پیشگویی و پیش بینی آینده بودند

ولی تاچه حد موفق شدند؟ این موضوع را به صورت مفصل در سایت دید بهتر بررسی می کنیم.

پیشگویی ها یا پیشچینی ها

از زمان گذشته انسان های بدوی تا انسان های متمدن عده ای به دنبال پیشگویی آینده بودند ولی با تکیه بر چه سندی به پیش بینی می پرداختند بر چه اساسی در مورد آینده و اتفاقات جزئی آن خبر میدادند. درتاریخ کهن، کابالا ها افرادی بودند که به پیشگویی آینده با ابزار جادوگری می پرداختند در واقع زمینه سازی می کردند که شیاطین اجنه به زندگی کسانی که ایمان و باور نداشتند تاثیر بگذارند یعنی پیشگویی مبدل به همان پیشچینی میشد که همانند دومینو عمل میکرد

پیش گویی جزئی سه حالت دارد :

  • پیشچینی یا همان تاثیرات مخفی برای تحقق آن
  • کذب یعنی اساس آن عوام فریبی است
  • پیشگویی صادق که متصف به وحی است
پیشگویی
پیشگویی

پیش گویی های قرآن و ائمه ی معصوم

قرآن کتاب است که از برنامه های کلی زندگی انسان سخن می گوید و یک پیش بینی کلی می دهد مثلا « جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا » یک قرارداد الهی است و در هر زمانی رخ داده و خواهد داد یعنی زمانی که حق بیاید باطل میرود زیرا باطل همیشه از بین رونده است. این یک قاعده کلی است که مختص به هیچ زمانی نیست. این کتاب وحی متناسب با فطرت عالم و انسان سخن کلی و آینده نگری میگوید.

قرآن کریم
قرآن کریم

مورد دیگر کسانی اند که متصف وحی اند و عاری از اشتباه انسانی، ائمه ی معصوم نیز اخباراتی را از آینده ی آخر الزمانی پیشگویی کرده اند و تا به امروز شاهد این اتفاقات بوده ایم مثلا پیشگویی حضرت علی درباره ی داعش و دارندگان پرچم های سیاه فرموده است : « عده ای با پرچم های سیاه پیدا میشوند و مردم را به حق دعوت می کنند در حالی خودشان در مسیر حق نیستند. این افراد، خود را با کُنیه هایی مانند ابوخالد، ابوداود و نسب هایی که معمولاََ نام شهر می باشد، خود را معرفی می کنند. » مثل ابوخالد فلسطینی، ابوداود مصری یا ابوخالد کولابی.

پیش گویی های غربی

نوستراداموس ( Nostradamus ) با نام اصلی میشِل دو نُسْتْرِدام ( Michel de Nostredame ) ( متولد ۱۴ یا ۲۱ دسامبر ۱۵۰۳- درگذشت ۲ ژوئیه ۱۵۶۶ ) عطار، شاعر، نویسنده که آثار ادبی وی که امروزه به نام پیشگویی های نوستراداموس در جهان چاپ شد. این قطعات ادبی یک شیطنت آمیخته با کذب و پیشچینی است. طبق تحقیقات به عمل آمده میشل یک کابالای دوره دیده ی یهودی است که تمامی متون دینی از جمله انجیل و قرآن را نیز مطالعه کرده است ولی از پیشگویی نزدیک ترین زمان خود عاجز بود. وی متون ادبی خود را چنان با الفاظی عام آمیخته است که میتوان آن را به هر دوره ای نسبت داد. در هر دوره ی زمانی و در هر مکانی این متون میتواند اتفاق بیافتد ولی هدف از آن چیست؟ چرا یک کابالای یهودی بخواهد از وقایع آینده به نفع انسان های کره ی زمین خبر دهد؟

نوسْتْراداموس
نوستراداموس 

باور ستیزی های یهودیان با پیشگویی های واهی

باور ستیزی یهودیان با سیستم خدعه و نیرنگ :

یهودیان برای اینکه نظام سرمایه داری خود را که از هر خدعه و فریبکاری که بدست آورده اند، حفظ کنند و بسیاری از نهی های دینی که بدون توجه به آن مرتکب میشوند مانند ربا، باید سیستمی بوجود بیاورند که دیگر مردم باورشان را به دین از دست بدهند و این موقع است که آنان میتوانند اهداف مالی و اقتصادی پر از فساد خود را به دنیا تحمیل کنند. باور ستیزی یک استراتژی مهم از سوی آنهاست. پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ یک نمونه از سرکوب اعتقاد به قیامت بود که توسط کابالای یهودی پیاده سازی شد.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا