اعتقادی

چشم زخم دیگران چه تاثیری در زندگی دارد؟ علت مردن اتفاقی مردان بزرگ موفق چیست؟

چشم زخم (چشم بد، بدنظری)اعتقادی است که عوام احساس تاثیر بد آن را در زندگی شان میکنند یاتظاهربه این امردارند.

آیا چشم زخم در زندگی انسان تاثیر دارد یا اینکه تلقین ذهنی است؟ پاسخهایی برای این درادامه داده شده است.

با سایت دید بهتر به بررسی دقیق این موضوع میپردازیم…

دلایل اثبات چشم زخم یا بد نظری زیاد است در واقع یک مقوله ای سند دار است که از قدیم الایام اعتقاد به آن وجود داشت، در دین اسلام آیه ای مبنی بر این امر نیز موجود است. آیات ۵۱ و ۵۲ سوره مبارکه قلم می فرماید: « مسلماً نزدیک بود کسانی که کفر ورزیدند هنگامی که آگاه کننده (قرآن) را شنیدند با چشمانشان تو را بلغزانند و می‏گویند: (قطعاً او دیوانه است) » این آیه دلایل روشنی برای موضوع چشم زخم آورده است.

چنین میتوان گفت که هیچ مصونیتی هم در برابرش نیست حتی پیامبر اسلام هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

چشم زدن یا چشم خوردن (چشم زخم) در علم متافیزیک

از لحاظ علم متافیزیک میتوان گفت که هر واکنشی از طرف انسان تاثیری بر زندگی میگذارد. یکی از قدرتمندترین اعضای بدن در تاثیرات خارجی چشم است. گاهی چشم ها نیرویی ساتع میکند که هیچ یک از اعضای بدن چنین توانایی ندارد. حتی مرتاضان هندی با نگاه به یک لامپ آن را می ترکانند. چنین نیرویی جنس ماورایی دارد و از حس پنجگانه خارج است. برای درک آن باید به مفهوم زندگی توجه کرد

چشم زخم در روایات دینی و متون تاریخی

آیات ۵۱ و ۵۲ سوره مبارکه قلم، سوره ی فلق، سند قرآنی برای چشم خوردن هستند.

پیامبر اسلام(ص) نیز فرموده اند: « چشم زخم انسان سالم را داخل قبر می‌کند و شتر را به داخل دیگ می‌فرستد » امام جعفر صادق(ع) فرموده اند: « اگر قبرستان‌ها شناخته شوند و حقایق آشکار گردند، خواهید دید که اکثر مردگان با چشم زخم از بین رفته‌اند؛ زیرا که چشم زخم حقیقت دارد ».

استنادات درباره چشم زخم حاکی از این است که دلایل اثبات وجود آن، یکی از بدیهیات موضوعی است.

چشم زخم با مردان موفق و بزرگ چه کرد…

برخی دعاها و تعویذات یا حتی آیات قرآنی برای دفع این بالای خانمان سوز کفایت می کند.

ولی روشی که مد نظر ما هست جنبه ی استراتژی دارد و هر انسان موفقی قریب به اتفاق به آن عمل کرده است. برای هر کاری که در زمینه ی موفقیت خود انجام میدهید لازم نیست آن را علم کرده و همه جا جار بزنید اگر از من بپرسید میگویم باعث مرگ استیو جابز چشم خوردن بوده است. مردی که سالم بوده چطور به حوض مرگ فرو رفت؟! (همانطور که در بالا به روایت پیامبر اسلام اشاره شد)

پس هیچ مصونیتی برای چشم زخم نیست مگر ایمان به تعویذ و دعا و آیات قرآنی

حال برگردیم به بحثمان… استراتژی که برای این بالا در نظر داریم بر اساس این سخن فرانک اًشن است که گفته: « در سکوت به تلاشت ادامه بده بگذار موفقیت هایت به جای تو حرف بزنند » جایی که میتوان سکوت و سر به زیر تلاش کرد چرا باید داد بزنیم که موفق شده ایم. استیو جابز ای کاش تولید میکرد و بازار فروش را در دست میگرفت تا اینکه تبلیغ کند قبل از اینکه کار کامل شود. این کار علت مرگ استیو جابز به احتمال قوی میتواند این موردی که اشاره کردیم باشد و …

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا