موفقیت

یک قدم تا موفقیت

تا به حال شده است از یک قدمی موفقیت پیچ بردارید و به آن نرسید؟

آیا برای رشد در موفقیت تا چه حدی قدم درست برداشته اید؟ آیا نتیجه داده است؟

با همدیگر در سایت دید بهتر مسیری را برای رسیدن به موفقیت بررسی کنیم.

در وهله ی اول قبل از این که وارد بحث شویم باید هر گونه نا امیدی و یاس را از درونمان بزداییم. باید از درِ امیدواری وارد مسیر موفقیت بشویم و هرگز اجازه ندهیم دیگران یا حتی خودمان نا امیدمان کند. رسیدن به هدف وقتی میسر است که امید به تحقق آن داشته باشیم. این تفکر را باید به صورت شبانه روزی در خود رشد دهیم تا به کامیابی برسیم.

مشت کوبنده ی اراده برای یک هدف

اگر میخواهیم یک بزرگ مرد باشیم از پراکندگی در اهداف اجتناب میکنیم.

نباید اجازه دهیم احساسات یا شرایط ما را از یکپارچگی در هدف دور کند. منظورم را واضح بیان میکنم برای موفقیت تنها کاری که لازم است باید بدانیم که جوی مسیر موفقیت به دریای هدفمان میریزد؟! یا اینکه از مسیر های اشتباهی عبور میکنیم و خودمان بی خبریم؟! باید تمام مشت و قدرتمان را برای یک هدف بکوبیم و از پراکندگی در هدف پرهیز کنیم.

به فکر غرور پس ازموفقیت نباشید!

واقعا چرا؟

چون هر چه مغرور شویم سقوط خواهیم کرد. شما زندگی تمام افراد موفق در جهان را بررسی کنید به این نتیجه میرسید که نه تنها این مردان روزگار مغرور نبودند بلکه ثمره ی مفیدی از رسم تواضع نشان میدادند. یک مثال بیاورم تسلا و انیشتین را در نظر بگیرید… کدامیک محبوب تر و موفق تر اند؟ در حالی که تسلا هم نابغه بود و بیشتر نظریات علمی وی تحول شگرفی درتکنولوژی ایجاد کرده است. ولی کدامیک به مو.فقیت بیشتری رسیده است؟

هدف مقصد نهایی موفقیت نیست!

آیا دیگر از پس هدف ، موفقیت معنی ندارد؟ چرا باید چنین اشتباه فاحشی در درک این موضوع داشته باشیم که ما را از درک موفقیت عاجز کند؟ باید با دقت توجه کرد که هدف مقصد نهایی موفقیت نیست!

بلکه مو.فقیت همین اراده ی حرکت است.

واضح بگویم؛

هدف ها میتواند یک بازه ی زمانی داشته باشد یعنی کوتاه مدت و بلند مدت یعنی محدود به یک مقطعی باشد مثلاَ هدف برای قبولی در کنکور؛ این یک هدف کوتاه مدت است ولی اراده تحقق آن یک موفقیت بزرگی است!

از شکست خوردن نهراسید!

به قول بزرگان شکست مقدمه ی پیروزی است. اگر شکست نبودموفقیت مفهومی نداشت!

هدف ها فقط یک قالب برای محتوا و درون آن یعنی چالش اراده است، خواه به شکست منجر شود و خواه به پیروزی. این اراده است که رنگ موفقیت را بروز میدهد وعلا مصداق افرادی که هزاران بار شکست خوردن و آخر به پیروزی رسیدن در تاریخ زیاد است مثل ادیسون که هر آزمایشی که انجام میداد و منجر به شکست میشد، رسیدن به پیروزی حساب میکرد!

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا