موفقیت

ماجرا جویی کردن و کنجکاوی چه تاثیری بر موفقیت در زندگی دارد؟

همه ی انسانها ماجراجویی در زندگی رادوست دارند. کنجکاوی برای روبرو شدن با هیجان زندگی از انسان جداپذیر نیست.

انسان های کنجکاو همیشه دوست دارند حس کنجکاوی خود را تخلیه کنند. این یک غریضه ای مشترک بین انسانها است.

اگر میخواهید این حس را کنترل کنید و در مسیر صحیحی استفاده کنید با سایت دید بهتر همراه باشید…

انسان های ماجراجو اکثراََ افرادی هستند که به خود باور در زندگی رسیده اند و آنقدر این حس کنجکاوی قوی شده است که میتوانند از پس هر مشکل بر آیند. گاهاََ این استعداد درونی درست تغذیه نمیشود و توسط برخی فیلم ها از جمله ساخته شده توسط هالیوود، تخلیه میگردد. این پاسخ نادرست به نیاز درونی یا همان استعداد درونی باعث میشود که شکوفا نشود. جیم ران میگوید: « در جستجوی امنیت نباشید،در جستجوی ماجرا جویی باشید! ۳۰ سال زندگی پر از ماجراجویی بهتر از ۱۰۰ سال زندگی در حاشیه امن است. »

انتخاب مسیر در ماجراجویی

انتخاب مسیر
انتخاب مسیر

برای ماجراجویی های خود مسیر مناسب و پر بازده ای انتخاب کنید. اجتناب از خطر های ناشی از ریسک بالا هم برای ماجراجویی قابل تأمل است و انتخاب مسیر خوب یکی از روش های تاکتیکی در آن می باشد. همیشه سعی کنید متفاوت عمل کنید و غیر قابل پیشبینی از نظر دیگران باشید زیرا در انتخاب مسیر هدفتان هرچه دستتان رو نشود درصد شکست احتمالی کم خواهد شد. انتخاب خوب در این مسیر موجب میشود پیامدهای خوبی در پی داشته باشد. ذات ماجراجویی در درون انسان یک امتیاز عالی است و خوبی و بدی آن بستگی به هدف و انتخاب مسیر دارد. اکثر کسانی که حس ماجراجویی قوی دارند نویسندگان رمان یا فیلمنامه حرفه ای از آب در می آیند. شکوفایی این استعداد درونی هم بستگی به خلاقیت های ذهنی دارد که چگونه فرد داستان بهتری برای ماجرای زندگی یا حتی سایر داستانها نظیر فیلمنامه، رمان و … بوجود آورد.

زندگی پر هیجان

زندگی پر هیجان لذت بخش است ولی در مواردی هیجان زیاد باعث تشویش ذهن و تلاطم درون میشود.

زندگی پر هیجان
زندگی پر هیجان

رفتن به شهر بازی و تخلیه ی هیجان درونی باعث میشود که انسان از کارهای خطرناک دست بردارد و زندگی پر هیجان خود را به نحو احسنت بدست آورد. در بسیاری از موارد در شبکه های مجازی شاهد هستیم که افرادی با سلفی های خطرناک جان خود را تهدید میکنند و گاهاََ صحنه های دلخراشی ایجاد کرده و مسیر بدی را برای ماجراجویی در زندگی انتخاب میکنند. زندگی پر هیجان زیر مجموعه ماجراجویی های زندگی است و اگر به مسیر بد سوق پیدا کند باعث از بین رفتن خوشی های آن خواهد شد.

ورزش کردن هیجان سالم زندگی است

هنگامی که میخواهید از هیجان سالم زندگی لذت ببرید ورزش کنید.

ورزش کردن خود دریچه ای برای ماجراجویی سالم به همراه هیجان سالم است. وقتی که شما میخواهید جزو افرادی باشید از زندگی لذت میبرند حتماََ به سمت ورزش پرهیجان سالم و ماجراجویانه بروید. به طور مثال ورزش کوهنوردی برای چنین حسی مناسب می باشد زیرا شما در طول مسیر خود مناظر زیبا و پر مهیجی را مشاهده کرده و حس ماجراجویی غریبی به شما دست میدهد. سایر ورزش پرهیجان مثل فوتبال، شنا، موج سواری و دوچرخه سواری و… هم چنین خاصیتی دارند.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا