موفقیت

صبور بودن در زندگی چه تاثیری در موفقیت انسان دارد؟

یکی از عوامل موفقیت صبور بودن در زندگی است، صبر باعث میشود درون انسان درمقابله بامشکلات، قدرت تحمل داشته باشد.

دررسیدن به اهداف زندگی، صبر یکی ازچاشنی های مهمی است که بدون آن موفقیت یامعنایی نداردیارسیدن به آن امکان پذیرنیست!

صبور بودن و بردباری در مواقع اضطرار برای حفظ خونسردی مفید میباشد که از یکی عوامل موفقیت در زندگی است.

تاثیر شرایط در زندگی انسان باعث میشود که برای رسیدن به اهداف زندگی به ناچار صبر و شکیبایی پیشه کند.

حال چرا به ناچار! انسان اگر در شرایط سخت صبر نکند، شکیبایی و بردباری مقابله با مشکلات را نداشته باشد مجبور به تسلیم شدن میکند و این یک امری گریز ناپذیر است و باعث میشود امر شکست تسریع پیدا کند و حتی عجول بودن در این مواقع باعث فروپاشی موفقیت می گردد. آماده بودن برای اتفاقات نا مساعد و یا در انتظار اتفاق مهم بودن، انگیزشی برای صبر و شکیبایی پیشه کردن است. در این دو حالت انسان صبور خود را نشان میدهد و او هم آماده است و هم در انتظار که هر دو کلید اصلی صبر و رسیدن به موفقیت های زندگی است.

انتظار و آمادگی برای یک اتفاق، در صبور بودن چه تاثیری دارد؟

وقتی شخصی آمادگی لازم برای مشکلات را در خود ایجاد میکند یا انتظار یک اتفاق خوب و بدی را میکشد. در واقع قدمی به صبور بودن بر میدارد. غریضه ی انسان دوست دارد که فشار زندگی و حیات را دفع کند، عقل هم راه و روش را نشان میدهد؛ حال برای بدست آوردن صبر باید این دو امر مهم را در نظر گرفت و متناسب با آن حرکت کرد. ذهن انسان استعداد راهسازی و قدرت عبور از موانع فکری را دارد، نقش صبر هم در این مواقع نشان دادن زمان بندی مشخص برای حرکت است نه مکث کردن و ثابت ماندن! انسان صبور هر لحظه هم منتظر است و هم آماده، پس فرصت طلب برای انجام کار است نه تنبل! بیشتر افراد جامعه چنین برداشتی دارند که صبور بودن مساوی کند و بی تفاوت بودن است.

انتظار و آمادگی برای یک اتفاق

امام علی می فرماید: « کسی که بر مرکب صبر و بردباری سوار شد به میدان پیروزی خواهد رسید. » پس لازمه موفقیت صبر است و باید صبور بود. اگر انسان بردباری نکند از مسابقه ی زندگی عقب می ماند، اگر قرار بود یک باغی که به اندازه ی یک روز رشد کند و بار دهد، همه باغبان میشدند! اگر قرار بود با یک تور به آب انداختن هزاران ماهی صید کرد آن وقت همه صیاد میشدند و …! همچنین ناپلئون هیل میگوید: « صبر، استقامت و سخت کوشی ، ترکیبی بی نظیر برای موفقیت است. » پس برای موفقیت همیشه به صبر و صبور بودن نیاز است و انسان باید خود را برای این واقعیت آماده کند تا پیروز میدان زندگی شود.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا