موفقیت

کسب اعتبار چه تاثیری در پیشرفت زندگی و روابط اجتماعی دارد؟

کسب اعتبار در زندگی فردی یکی از عوامل مهم در پیشرفت زندگی است وهرچه شایستگی فردی تقویت شوداعتبارفردی افزایش میابد. نشان دادن صداقت و تواضع رفتاری نیز برای کسب اعتبار لازم است.

هیچ انسانی وجود ندارد که داری قوه ای برای کسب شایستگی نباشد.

درژن هرفردی خصیصه های کمال طلبی و بزرگ منشی درجریان است، که برای شکوفاشدن آن نیاز به تلاش است.

اولین قدم برای کسب اعتبار، داشتن اعتماد به نفس و دانش علوم اجتماعی است.

برای ایجاد روابط محکم با افراد جامعه نیازمند به این دو ابزار هست و هر کدام از آن باید با ظرافت خاصی بکار گرفته شود. بیشتر کسانی که به دنبال موفقیتهای زندگی هستند باید سبک وشیوه ی زندگی خود را با ارتباطات صحیح اجتماعی منطبق کنند. هرچه روابط افراد با یکدیگر سنجیده تر باشد درصد موفقیت برای کسب اعتبار بیشتر خواهد شد. آمار جامعه شناسی نشان میدهد افرادی که منزوی و گوشه گیر هستند درصد موفقیت در کسب اعتبار اجتماعی کاهش میابد یعنی هرچه ارتباط و شناخت کمتر دایره حسن شهرت و اعتبار ناشناخته تر میگردد هرچند فرد از لحاظ تربیتی و معرفت بالا باشد ولی دوری از اجتماع شانس کسب اعتبار را درآن کمرنگ تر خواهد کرد.

کسب اعتبار
کسب اعتبار

روش کسب اعتبار فردی

لازمه ی کسب اعتبار در هرفردی چه در زندگی شخصی و چه در محیط کاری، داشتن انگیزه برای قابل اعتماد بودن است تا زمانی که مهارت خود را در این امر بالا ببرید خواهید فهمید که چقدر شما را برای رسید به شخصیت معتبر اجتماعی کمک میکند. به طور واضح میتوان گفت که شخصیت هر فرد، شناسنامه ی اجتماعی اوست و برای ارزیابی آن باید میزان ثبات را در شخص ملاحظه کرد و دید تا چه اندازه به بهتر بودن و به کمال رساندن آن رغبت دارد.

نشان دادن صداقت برای کسب اعتبار

تا میتوانید با افراد صادق باشید، یکی از ضروریات موفقیت در زندگی صداقت است.

نشان دادن صداقت
نشان دادن صداقت

زمانی که شما آسانترین راه را برای ایجاد روابط سالم یعنی صادق بودن انتخاب میکنید؛ قدم بزرگی برای کسب اعتبار فردی بر میدارید. این روز ها همه افراد جامعه عاشق صداقت هستند ولی باید این را هم در نظر گرفت آنچه را برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند! یعنی “اگر من صداقت را دوست دارم باید خودم هم صادق باشم”

تواضع رفتاری و پایبندی به اصول

در روابط اجتماعی فردی همیشه پیروز و برنده است که دارای تواضع رفتاری با افراد و پایبند به اصول باشد.

تواضع رفتاری
تواضع رفتاری

کسی که در مقابل افراد جامعه متواضع و فروتن باشد باعث ایجاد دلگرمی در رابطه و افزایش اعتماد طرف مقابل میگردد و برعکس غرور و خود برتر بینی نیز مسیری خلاف این جهت را طی میکند. پس برای اینکه بتوانیم روش معمول و متناسب برای افزایش اعتماد متقابل داشته باشیم ناچاریم از هر گونه خودپسندی و خودخواهی دور باشیم. جامعه نیازمند تعامل متعادل و رفتار متناسب است و تواضع و فروتنی میتواند کمک شایانی به این مسئله کند

آرزوی تو دستور توست
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا