موفقیت

چگونه قدرت ذهن بیشتر داشته باشیم؟

تبدیل یک تصور به واقعیت خارجی نشانگر قدرت ذهن آدمی است وهرچه بیشتر باشد این فرآیند تبدیل بی نقص میشود.

امروزه اگر افرادی در جهان به موفقیت بالا رسیده اند از خلاقیت و قدرت ذهن بالایی برخوردار بودند.

با ما برای ادامه این مطلب همراه باشید…

تبدیل یک تصور به واقعیت خارجی
تبدیل یک تصور به واقعیت خارجی

در جامعه ی جهانی با افرادی آشنا هستیم که برای بدست آوردن موفقیت از ذهن خود بیشتر استفاده میکنند و متکی به ایده های خود هستند و در واقع در قالب خود تصمیم به ایده پردازی می کنند. یک رابطه ی مستقیم است یعنی هرچه ذهن قوی باشد قدم های بزرگی برداشته میشود. ولی چگونه یک ذهن قوی داشته باشیم؟ آیا نیاز به تمرین خاصی است یا یک استعداد درونی است؟ آیا مردان یزرگ مثل نیوتون دارای قدرت ذهن بالایی بودند؟ یا به نبوغ رسیده اند؟ چگونه یک لحظه انسان به نبوغ ذهنی میرسد؟ قدرت ذهن انسان ها تا چه حد میتواند رشد یابد؟ اینها پرسش هایی است که پیرامون مسئله ی قدرت ذهن وجود دارد.

رسیدن به نبوغ با قدرت ذهن

قدرت ذهن زمانی افزایش می یابد که نبوغ فکری از حالت باالقوه به بالفعل اتفاق بیافتد.

رسیدن به نبوغ با قدرت ذهن
رسیدن به نبوغ با قدرت ذهن

زمانی ذهن انسان جولان پیدا میکند و رو به رشد میرود که به زندگی دیدگاه فلسفی داشته باشد، رسیدن به نبوغ هم زیر سایه این مسئله اتفاق می افتد. اگر کسی دچار پرسش چگونه و چرا شود ذهن اش حرکت میکند و شروع به تفکر میکند و کم کم قدرت ذهن اش افزایش پیدا میکند، ولی سوالی که مطرح است اینکه آیا این قدرت اکتسابی است یا ذاتی؟ در پرسش باید چنین بیان کرد که خداوند برای هر انسانی استعداد رشد قرار داده هر چند شاید از لحاظ جسمی ضعیف یا دارای کمبودهایی باشند، این محدودیت، اختلال در رشد انسان را نمیرساند. انسان میتواند از لحاظ فکری رشد یابد حال سرعت این رشد بستگی به شرایط و خودش دارد. انسان برای ایجاد این استعداد درونی و شکوفایی آن، باید حرکت کند و دانه ی ذهن خود را بخوبی پرورش دهد.

رشد ذهن با فلسفه

اگر رشد ذهن امکان پذیر باشد فقط از طریق حرکت ذهن و طرح سوال در ذهن امکان دارد.

رشد ذهن با فلسفه
رشد ذهن با فلسفه

اگر سوالی نباشد، جواب چه مفهومی دارد؟! این سوال از چگونه و چرایی مسائل مختلف است که انسان را در طول سالیان به رشد و نبوغ فکری رسانده است و دانش فلسفه چه اکتسابی و چه ذاتی انسان را در این وادی قرار میدهد، بطور مثال فلسفه ی چگونگی تشکیل هستی، علت بوجود آمدن انسان، علت وجود جهان بعد از مرگ و … این ها مسائلی است که پیرامون فلسفه برای رشد ذهن، درحال چرخش است.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا