موفقیت

تاثیر کلمات در موفقیت چیست؟

نقش و تاثیر کلمات در موفقیت بسیار است. هر سخنی که از زبان خارج میشود میتواند در زندگی انسان موثرباشد.

ذهن انسان خاکی است که بذر کلمات در آن کاشته میشود، پس باید مراقب بود کلمات هرز درآن رشد نکند!

با سایت دید بهتر به بررسی تاثیر کلمات میپردازیم…

کلمات منفی در زندگی انسان چنان تاثیر گذار است که اگر آگاهی مقابله با آن را داشته باشیم بازهم ضمیر ناخودآگاه تاثیرات آن را دریافت میکند. ذهن مان باید آنقدر قوی و هوشمند باشد که توان مقابله با آن را داشته و ذهنمان باید یک استخراج گر و استنتاج کننده ی قوی باشد. مثلاََ بین دو جمله ی « من می توانم – من نمی توانم » یک حرف «ن» تفاوت است ولی دریافت مفهوم آن در ذهن همانند تغییر معنایش تحول بخش است. پس باید مراقب زبان و فکر بود و هرگونه اجازه ی دسترسی به کلمات و جملات نامناسب را گرفت.

تاثیر کلمات خوب در زندگی

کلمات زیبا درون انسان را آراسته میکند و انرژی مثبی را میدهد.

تاثیر کلمات خوب
تاثیر کلمات خوب

تاثیر کلمات خوب، ذهن انسان را برای موفقیت آماده میکند. بطور مثال وقتی به کسی گفته میشود تو استعداد خوبی داری این تفکر کم کم در ذهن وی ریشه میزند و استعداد او تقویت میشود و بهتر از قبل آن را نشان میدهد. و برعکس اگر به کسی گفته شود که تو از پس هیچ کاری برنمی آیی! در صورت داشتن استعداد، باز هم نمیتواند خودی نشان دهد و رو به تنزل میرود.

مثلاََ اگر به کسی بگویند راه اشتباهی میروی،هر چند اشتباه نباشدولی در ضمیر ناخودآگاه وی اثرکرده وبه او استرس واردمیشود.

سعی کنید خود را به گفتن و شنیدن کلمات خوب عادت دهید، زیرا هر چه زیبا بشنوی بهتر عمل میکنی و هر چه بهتر عمل کنی زیبا میشنوی، اگر به کسی گویند که درونت خوبی وجود دارد و تو نمیدانی! اگر بدترین انسانها هم باشد تاثیر خواهد گذاشت واگر تداوم پیدا کندکم کم به انسان بهتر از قبل تبدیل میشود.

بهترین کلمات را چگونه درک کنیم؟

کلمات زیبای آثار زیبا به جا میگذارند و آرامش خاطر بوجود می آورند.

بهترین کلمات
بهترین کلمات

اگر سخنی در شما تاثیر و انرژی مثبت ایجاد کند، این سخن از بهترین کلمات بوجود آمده است و شما را تحت تاثیر قرار داده و بستر زندگی تان را برای موفقیت آماده میکند. مثلاََ اگر هر روز صبح قبل از بلند شدن از جایتان بگویید امروز تلاش بیشتری برای هدفم انجام خواهم داد، مشاهده خواهید کرد که کم کم انرژی کار برای شما ایجاد میشود و شما روبه پیشرفت میروید، زندگی خوب بر پایه کلمات خوب پی ریزی شده و زندگی که در آن کلمات زیبایی گفته نشود تلخ و بیهوده می گردد و نتیجه و پیامد ناگوار در پی دارد. آثار کلمات زیبا طوری است که موجب زیبایی در روح و روان میشود.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا