موفقیت

آیا نگرش تک بعدی آفت موفقیت است؟

یکی از آفت های موفقیت نگرش تک بعدی است.خوشبینی بی مورد(سهل انگاری)یا لجبازی دوعامل ایجاداین نگرش هستند.

چگونه میتوان از نگرش تک بعدی خلاصی یافت؟ روش های مقابله با این طرز فکر چیست؟ چگونه…

این بحث سوالات فراوانی در ذهن ایجاد میکندکه پاسخ اجمالی به آنها بهترین راه ممکن است،با سایت دیدبهتر همراه باشید…

عامل نگرش تک بعدی، خوشبینی یا سهل انگاری به یک قضیه یا لجبازی و اصرار به یک کاری یا عقیده است که فرد دچار محدودیت فکری شده و از یک بعد به مسئله نگاه میکند. برای مقابله با هر یک باید مجهز به تفکر سطح بالا یا همان روشنفکری بود، اما بهترین دیدگاه انسان مختص به کسانی هست که از هر جنبه به مسئله نگاه میکنند و دارای خصیصه ی دید بهتر و باز هستند و قدرت ذهن بیشتری به تفکیک مسائل دارند. به هریک عوامل نگرش یک بعدی میپردازیم و راه های پیشگیری و مقابله با این آفت را بررسی میکنیم.

نگرش تک بعدی
نگرش تک بعدی

خوشبینی در نگرش تک بعدی یکی از آفت های موفقیت است

خوشبینی بی مورد یا سهل انگاری به یک قضیه باعث میشود که شما به قضاوت یک جانبه اکتفا کنید.

اگر به چنین طرز فکری دچار شوید و تلاشی برای حقیقت یک موضوع انجام ندهید، در زندگی موفق نخواهید شد! و این یک آفت بزرگ موفقیت است و شما مسمی به ساده لوحی می گردید. این یک سهل انگاری بزرگ است که شما از یک بعد به مسائل داشته باشید در حالی که قضاوت تک بعدی در زندگی موجب خواهد شد شما از پی بردن به مسائل پنهان محروم گردید، در مبانی آسیب شناسی اجتماعی؛ تک بعدی نگری باعث فروپاشی اجتماع گردیده و راه را برای مکر و حیله ی سودجویان و جامعه ستیزان باز میکند. انسان های ساده لوح با قضاوت یک طرفه مسیر تاریخ بشر را به ورطه ی سقوط میبرند. یک تصمیم اشتباه با ساده نگری اتفاق می افتد و شاهد این قضیه در ادوار تاریخ گذشته بوده ایم.

لجبازی در نگرش تک بعدی

لجبازی در زندگی
لجبازی در زندگی

لجبازی و اصرار به یک نگرش، خود نیز از غرور ناشی میشود که از رذایل اخلاقی است. این دومینوی زشت درونی بنگرید که چگونه باعث آسیب میشود؛ غرور باعث لجبازی میشود و لجبازی موجب نگرش تک بعدی و آخر سر هم بدبختی و شکست در زندگی به بار می آورد. افراد که مصداق بارز این حالات درونی هستند را به وضوح در جامعه دیده ایم، هیچکدام به هیچ جایی نرسیده اند و در زندگی مغلوب شده اند، اگر با چنین تفسیری به موضوع لجبازی بنگریم میتوانیم عامل آن را در بطن خفه کنیم و پیامد این رذیله ی اخلاقی را خنثی کنیم.

آرزوی تو دستور توست
برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا