موفقیت

در برنامه های خود، مدیریت زمان را چگونه انجام دهیم؟

یکی از عوامل موفقیت مدیریت زمان و استفاده از وقت با برنامه ریزی مناسب و زمان بندی صحیح است.

برای پیشرفت در کار و زندگی باید مدیریت زمان داشته باشیم و تایم روزانه را بیهوده به هدر ندهیم.

با سایت دید بهتر به بررسی این مسئله میپردازیم…

یکی ازموانع رسیدن به موفقیت وقت کشی است.اگرنتواینم از وقتمان استفاده ی بهینه راببریم دراصطلاح برنامه نویسی کامپیوتری تایم اوت (Time Out) خواهیم شدو روند اجرای کُند، مارااز محدوده ی زمانی خارج خواهدکرد.برای فول تایم کردن برنامه هم نیاز به مداومت وپافشاری هست برای اینکه ازبرنامه خارج نشویم و راندمان (Efficiency) کاررابالا ببریم ازلحظه لحظه ی وقتمان بهینه استفاده خواهیم کرد.در روند اجرای برنامه مسائلی است که بایدبه آن توجه کنیم.

روند اجرای برنامه در مدیریت زمان

در روند اجرای برنامه باید توجه داشته باشیم که هر بلوکی از برنامه را در وقت خودش انجام بدهیم. اگر در شروع و پایان برنامه اصول زمانی را رعایت نکنیم به مشکل بر میخوریم. هر کاری را در وقت خود انجام دادن ما را وقت شناس بار خواهد آورد و عمل به این روش باعث خواهد شد که اجزای برنامه منسجم باشد و چیزی را از قلم نیاندازیم. در روند اجرای برنامه مهمترین کار فقط خود اجرا است، ولی با کمی جزئی نگری به نحوه ی اجرا و بایدها خواهیم پرداخت که یک برنامه چگونه میتواند بهترین روند اجرایی داشته باشد؟

ترتیب و اولویت بندی برنامه

رعایت ترتیب و اولویت برنامه باعث خواهد شد که کارهای سریع تر انجام گرفته و راندمان افزایش یابد.

اصول ترتیب و اولویت بندی به این گونه است که کار های ضروری در اولویت بالا و کارهای غیر ضروری در اولویت پایین ترتیب بندی میشود. باید این نکته را هم در نظر گرفت که هر بلوکی از برنامه روزانه دارای اهمیت نسبی است و نسبت به هم جا گیری میشود یعنی اگر کارهای غیر مربوط در کنار هم قرار بگیرد سرعت را خواهد گرفت و باعث نقص در برنامه خواهد شد. حتی برای بلوکهای غیر ضروری برنامه هم باید این تناسبات را در نظر گرفت. به طور مثال اگر میخواهید از بیرون نان بخرید سر راهتان میتوانید سایر خرید را هم انجام داده و لازم نیست وقت دیگری برای آن اختصاص دهید.

مهارت در انجام برنامه

سعی کنید مهارت خود را در پیاده سازی و اجرای برنامه بیشتر کنید.هرچه مهارت بیشتر راندمان هم افزایش خواهد یافت.

مهارت در انجام برنامه یکی از امتیازات بالا بردن ضریب موفقیت است.

شاید اوایل اجرای برنامه مهارت کافی نداشته باشید ولی جای نگرانی نیست شما با تمرین و تکرار میتوانید این مهارت را کسب کرده و روند اجرایی برنامه را تسریع بخشید. مهارت در انجام برنامه زمانی بدست می آید که شما کارها و بلوک های برنامه تان را درست ترتیب بندی کرده باشید و هر کاری را با اولویت انجام دهید. مهارت زمانی بدست می آید که شما به جایی برسید که به صورت خودکار و غریضی یک کاری را درست و سریع انجام داده باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

صمد حسن پور

کارشناس علوم رایانه ای و اینترنت (فعال در زمینه ی موفقیت)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا